• İL BAŞKANLIĞIMIZDAN DUYURU

  Belediye Başkanlığı için başvuru süreleri uzatıldı.
  Teşkilat
 • 31 Mart 2019 SEÇİMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

  31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerine ilişkin partimizin başvuru süreci belli olmuştur.
  Teşkilat
 • 4. Olağan İl Kongremizi Birlik ve Beraberlik Gerçekleştirdik.

  Teşkilat
 • İskender Nazlı Merkez İlçe Başkanlığına seçildi.

  5. Olağan Kongre Sürecinde gerçekleştirdiğimiz Merkez İlçe Kongremizde tek liste halinde giren İskender Nazlı Merkez İlçe Başkanımız oldu. Sayın İskender Nazlı'ya başarılar diliyoruz.
  Teşkilat
 • EKİM AYI İL DANIŞMA MECLİSİ‘Nİ İCRAA ETTİK

  Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür ve Gençlik Merkezi salonunda düzenlediğimiz İl Danışma Meclisi'ni Grup Başkanvekilimiz Amasya Milletvekilimiz Naci Bostancı İl Başkanımız Sayın Harun Lekesiz , Milletvekilimiz Ertuğrul Soysal , Belediye Başkanımız Dr. Kâzım Arslan ilçe belde ve belediye başkanlarımız ve partililerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Açılış Konuşmasında İl Başkanımız Sayın Harun Lekesiz kongre sürecine değinerek;Bizim için her kongre bir yenilenmedir,bu yenilenme kimine göre irkilme kimine göre görev değiştirmedir dedi , İl Kongresinin tarihinide açıklayan Harun Lekesiz ; 15 Şubat 2015 Pazar günü Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun katılımı ile miting havasında İl kongresini gerçekleştireceklerini söyledi. Naci Bostancı konuşmasında ; erken seçimin söz konusu olmadığını belirterek, “Yazın seçim var. Erken seçim var mı yok mu diye merak ediliyor, gazeteciler haber de çıkartmak istiyor. Erken seçim yok. Kesin bir şekilde erken seçim yok. Seçim 12 Haziran 2011’de olmuş, yine haziranda bu seçim. Çok büyük bir ihtimalle haziranın başında olacak. Belki mevsim şartlarına göre bir ayarlama yapılabilir ama erken seçim lafını hak edecek herhangi bir düzenleme söz konusu değil. Bunun için heyecan yapan birileri var ise AK Parti bu kadar yıl erken seçimlere karşı çıktı, şimdi ise kendi erken seçim yapıyor diye heveslenenler varsa hevesleri kırılacak” ifadelerini kullandı. Türkiye’nin 12 yıldan bu yana çok önemli gelişmeler gösterdiğini vurgulayan Bostancı, “Nankörler bile görüyor. Her vesile ile muhalefet edenler bile, her vesile ben AK Parti ve onun yaptıklarına nasıl çamur atarım diye düşünenlere bile aslında akıl ve vicdan gözleriyle görüyorlar. Ama kimi insanlar gördüklerini görmezlikten gelirler, bakar kör gibi davranırlar, vicdanlarını sustururlar ve kendi siyasetlerine hava kazandıracak, kendi siyasetlerini başkalarını taşıyacağını ümit ettikleri lafları söylerler. İnsanlar neyin gerçek olduğunu, hangi sözlerin kendi gerçek hayatlarına karşı olduğunu iyi bilirler. O yüzden de muhalefetten her vesile ile memleket batıyor, memleket çöküyor gibi felaket tellallığı yapanlara insanlar değer vermiyor. 12 yıldır böyle konuşanları biliyorsunuz, bunlar bir 12 yıl daha böyle konuşabilirler” diye konuştu.
  Teşkilat
 • 5. Olağan Kongre Süreci İçin Basın Açıklaması Yaptık

  Teşkilat
 • Eylül Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısını İcra Ettik

  AK Parti Yozgat İl Başkanlığı olarak, Eylül Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısını gerçekleştirdik. Adalet Bakanımız Sayın Bekir Bozdağ Yozgat Milletvekilimiz Sayın Ertuğrul Soysal'ın katılımı ile gerçekleştirdiğimiz İl Danışma Meclis Toplantımızda İl , Kadın , Gençlik ve İlçe kongreleri, 2015 Seçimleri , 2023 hedefleri istişare edildi. İl Başkanımız Sayın Harun Lekesiz, Kadın Kolları Başkanımız Sayın İhsaniye Altınok ve Gençlik Kolları Başkanımız Sayın Serkan Sönmez sunumlarını yaptı. Yerel Yönetimlerde Yozgat Belediye Başkanımız Sayın Doktor Kâzım Arslan 6 aylık çalışmalarını anlattı.
  Teşkilat

Belediye Başkanları

Basın Odası

TÜMÜNÜ GÖR

Teşkilatlardan