• ×

  İl Belediye Başkanı

  KAZIM ARSLAN

  Yozgat Cumhuriyet İlkokulu, Yozgat Merkez Ortaokulu ve Yozgat Lisesi'nde okudu. 1982 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Doktora eğitimini Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Klinik Biyokimya ana bilim dalında, 1995 yılında tamamladı. Keşan Suluca Sağlık Ocağı Tabipliği, Keşan Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği, Sorgun İlçe Sağlık Grup Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı 1.Sağlık Projesi Yozgat İl Koordinatörlüğü ve Yozgat İl Sağlık Müdürlüğü görevlerinde bulundu.1994 yılında meslek icrasına ara vererek o yıl yapılacak olan yerel seçimlerde Refah Partisi'nden Yozgat Belediye Başkan adayı olarak siyasi çalışmalara başladı. Ardından bir süre daha serbest tabiplik yaptı. 1994 yılından itibaren yerel ve ulusal dergi ve gazetelerde (Marifet, Yozgat Gündem, Milli Gazete, Yenisöz) siyasi, güncel ve kültürel konularda günlük makaleler yazdı. 1995 genel seçimlerinde Refah Partisi'nden Yozgat Milletvekili seçilerek TBMM'de bulundu. TBMM Plan Bütçe Komisyonu ve Sağlık Komisyonu Üyeliklerinde bulundu. Refah Partisi'nin Anayasa Mahkemesi'nce kapatılmasının ardından 1998 yılında kurulan Fazilet Partisi'nde Yozgat Milletvekili ve GİK üyesi olarak görev yaptı. Fazilet Partisi'nin de 2000 yılında Anayasa Mahkemesi kararıyla kapatılmasının ardından yerine kurulan Saadet Partisi kurucuları arasında yer aldı ve GİK üyeliği ile parti Genel Sekreterliği görevlerinde bulundu. 2010 yılında Saadet Partisi görev ve üyeliğinden istifa ederek Prof. Dr. Numan Kurtulmuş başkanlığında kurulan HAS Parti'nin kurucuları arasında yer aldı. HAS Parti GİK üyeliğinin ardından parti Genel Sekreterliğine getirildi ve Eylül 2012' de partinin Kurucular Kurulu kararıyla kapatılmasına kadar bu görevi yürüttü. Arslan, HAS Parti ile AK Parti’nin bütünleşme sürecinin ardından Numan Kurtulmuş ile birlikte AK Parti'ye katılanlar arasında yer almış ve 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Yozgat Belediye Başkan Adayı olabilmek için aday adaylığı müracaatında bulunmuştur. Ak Parti genel merkezi tarafından Ak Parti Yozgat belediye başkan adayı olarak belirlenmiş ve 6 Aralık 2013 tarihinde adaylığı kamuoyuna duyurulmuştur. Arslan, evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  AHMET KOÇAK

  Aydıncık

  1965 YILINDA AYDINCIK'TA DOĞDUM.SIRAYLA AYDINCIK İLKÖĞRETİM, ÇORUM İMAM HATİP LİSESİ, S.Ü. EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNUYUM. 1986-1994 TARİHLERİ ARASINDA MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜNYESİNDE ÖĞRETMENLİK VE YÖNETİCİLİK YAPTIM. 1994-1999 TARİİHLERİ ARASINDA AYDINCIK İLÇESİ BELEDİYE BAŞKANLIĞI GÖREVİNDE BULUNDUM. 1999 YILINDAN BU YANA ÖZEL BİR ŞİRKETTE YÖNETİCİLİK YAPIYORUM. EVLİ VE DÖRT ÇOCUK BABASIYIM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  AHMET ÖÇAL

  Saraykent

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  BEDRETTİN BOZKURT

  Çekerek

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  DAVUT KARADAVUT

  Kadışehri

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  HAMDİ ERDAL

  Boğazlıyan

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  İRFAN COŞGUN

  Akdağmadeni

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MEHMET AĞAOĞLU

  Yerköy

  1956 YILI ÇIÇEKDAĞI DOĞUMLUYUM. ILK, ORTA VE LISE TAHSILIMI YERKÖY'DE TAMAMLADIM. YOZGAT EĞITIM ENSTITÜSÜ MEZUNUYUM. 5 YIL ÖĞRETMENLIK YAPTIKTAN SONRA ISTIFA EDEREK TICARET HAYATINA ATILDIM. HALEN AYNI ADRESTE TICARETLE IŞTIGAL ETMEKTEYIM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MURAT GÜRBÜZ

  Sorgun

  1976 SORGUNDA DOĞDUM İLK ORTA VE LİSEYİ SORGUNDA BİTİRİDİM.1998 DE ERCİYES ÜNV.MAKİNE MÜH.BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDUM.HALEN SORGUNDA SERBEST MÜHENDİS OLARAK MEZUN OLDUM.

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  MUSTAFA ERTAN ÖRGÜN

  Çandır

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  YASİN ŞAHİNER

  Çayıralan

 • ×

  İlçe Belediye Başkanı

  ZEKİ BOZKURT

  Şefaatli