• ×

  İl Başkan Yrd/Siyasi Hukuki İşler

  AHMET GÖKHAN

  Gurbetçi bir ailenin ortanca çocuğu olarak 1981 yılında Yozgat'ta doğdu. İlk ve Orta tahsilini Yozgat’ta tamamladı. Lise tahsilini yurt dışında - Almanya'da tamamladıktan sonra aile şirketini kurmak üzere yeniden memleketine döndü. 1996 yılından bu yana Bilişim sektöründe faaliyet göstermekte olan aile şirketinde üst düzey yönetici olarak halen ticari faaliyetlerine devam etmektedir. 2010 yılında Anadolu Üniversitesi - Kamu Yönetimi Fakültesi'nden ve 2016 yılında Atatürk Üniversitesi - İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Ahmet Yesevi Üniversitesi'nde - Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans eğitimi devam etmektedir. Kuruluşundan bu yana gönül bağı hiç kopmayan partisinde 2007 yılından itibaren aktif görevler aldı. AK Parti Yozgat Siyaset Akademisi ilk mezunlarındandır. Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği(2013-2014), Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı - İlçe Sekreterliği(2014-2016) ve Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı - Teşkilat Başkanlığı(2016-2017) görevlerinde bulundu. Halen AK Parti Yozgat İl Başkan Yardımcılığı - Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı görevini yürütmektedir. İyi derecede İngilizce ve Almanca, orta düzeyde Arapça bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Teşkilat

  ÇELEBİ DURSUN

  20/09/1963 Yozgat Musabeyli köyünde doğdu.İlk,orta ve lise eğitimini Yozgat'ta tamamladı.1987 Yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakultesinden mezun oldu.Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsünde Mutasyon Islahı konusunda Yüksek Lisansını yaptı.Tarım Kredi Kooperatiflerinde 10 Yıl Mühendis ve 16 yıl Müdür Olarak görev yaptı. Yozgat ili İl Proje Değerlendirme kurulu,İl Gıda denetim Kurulu,İl Tarımsal Yayım ve Teknik Danışmanlık Kurulu,İl Arazi Kullanımı ve Toprak Koruma Kurulu üyeliklerinde bulundu. Türk Mimar Mühendis Odalar Birliği Ziraat Mühendisleri Odası Yozgat İl Temsilciliği Yaptı. Garip Su Meyve Suyu ve Konsantre Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Denetim Kurulu Başkanlığı Yaptı. Avrupa Birliği Eğitim Programları kapsamında Almanya, Avusturya, İtalya, İsviçre, İtalya, Çek Cumhuriyeti ve Slovakya gibi ülkelerde Biodizel üretim Teknikleri ve Biyolojik Arıtma Sistemleri konusunda bilimsel ve teknik incelemelerde bulundu. Adalet Ve Kalkınma Partisi Yozgat İl Kurucular Kurulu Üyesi Olarak İl, İlçe ve Belde Teşkilatlarının Kuruluşlarında Görev aldı. İl Düzenleme ve Tertip Komitesi Başkanı olarak İl ve İlçe ve Beldelerde yapılan Açılış, Miting, ve Teşkilat Toplantılarını Organize etti. 2002 ve 2007 yılı Genel Seçimlerinde Milletvekili Aday Adayı oldu. Yapılan Teşkilat Temayül Yoklamasında 4. sırada çıkmasına rağmen listelerde yer alamadı. 2004 Yılı Mahalli Seçimlerinde Yozgat Merkez Belediye Başkan Aday Adayı,2009 Yılında İl Başkanı Adayı oldu. Halen Türkiye Basketbol Federasyonu Yozgat İl Temsilciliği Görevini Yürütmektedir. Evli 2 çocok babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Seçim İşleri

  ELMAS NESLİHAN UYAR

 • ×

  İl Başkan Yrd/Tanıtım Medya

  EMRE DİŞLİTAŞ

  1987 yılında Yozgat'ta doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Yozgat'ta tamamladım. Lisans eğitimimi Afyon Kocatepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünde tamamladım. Halen Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünde lisans eğitimi almaktayım. 2012-2015 yılları arasında özel bir bankada nakit ve işlem yetkilisi olarak görev yaptım. 2015 yılından itibaren ise özel bir mali müşavirlik bürosunda muhasebeci olarak çalışmaktayım. Evli ve bir çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sosyal Politikalar

  SAFFET DOĞANGÖNÜL

  1964 yılında Yozgat ilinde dünyaya geldim. İlk orta liseyi Yozgat ilinde bitirdim Konya Selçuk ünv eğitim fakültesi tarih ana dalını bitirdim 1987 yılında öğretmen olarak Erzurum Aşkale lisesinde göreve başladım Boğazlıyan da okul müdürlüğü görevine bulundum.Yozgat Mimar Sinan Anadolu teknik lisesinde çalıştım Milli eğitim müdürlüğünde şube müdürü olarak görev yatım 2017 yılında öğretmen olarak emekli oldum. Evli 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Dış İlişkiler

  MEHTAP BEKDEMİR

  01.09.1983 Kırşehir doğumluyum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Yozgat'ta tamamladım. Lise sonrası yurtdışında yabancı dil eğitimleri aldım. Üniversite de önce Hollanda hukuku, sonrasında Uluslararası Hukuk ve Avrupa Hukuku eğitimi aldım. Çok iyi derecede flemenkce, İngilizce, az derecede Almanca ve Arapca dillerine hakimim. Halen AK Parti Dış İlişkiler başkanlığı / İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteyim. Evli ve 1 çocuk annesiyim.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Yerel Yönetimler

  YALÇIN KORKMAZYİĞİT

  1972 yozgat doğumluyum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Yozgat'ta tamamladım. Esnafım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ekonomi İşler

  HÜSEYİN DURUSOY

  1972 yılında Yozgat Kırım Köyünde doğdum. İlk okulu köyde, orta öğrenimimi Yozgat İmam Hatip Lisesinde tamamladım. Atatürk Üniversitesi İkdisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden 1996 yılında mezun oldum. 1996-2004 yılları arasında özel şirketlerde muhasebe müdürlüğü ve mali müşavirlik yaptım. 2004 yılında kendi özel mali müşavirlik büromu açtım. Halen bağımsız denetçi ve mali müşavir olarak mesleğimi icra etmekteyim. 2006 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. 2007 yılında Milletvekilliği seçimlerinde aday adayı oldum. Halen sivil toplum kuruluşlarındaki faaliyetlerime devam ediyorum. Ensar Vakfı Yozgat Şube Başkanlığı, İmam Hatip Okulları Koordinasyon Kurulu başkanlığı başta olmak üzere bir çok vakıf ve dernekte başkan ve üye olarak görev yapmaktayım. Evli ve 4 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler

  SEMRA EROĞLU SUSAM

  YOZGAT DOĞUMLUYUM. 25 YIL YOZGAT ESOB'TA YÖNETİCİLİK YAPTIM. 2007 YILINDA TÜRKİYE'DE İLK DEFA UYGULANAN KADIN GİRİŞİMLİĞİNİN DESTEKLENMESİ PROJESİNDE PROJE KOORDİNATÖRLÜĞÜ YAPTIM. YİNE PEK ÇOK AB VE İŞKUR PROJESİ PROJE KOORDİNATÖRLÜKLERİ YAPTIM. 2015 YILINDA EMEKLİ OLDUM. EMEKLİ OLDUKTAN SONRA AK PARTİ YOZGAT İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE SİVİL TOPLUM VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI , İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNDE BULUNDUM. HALEN DE SİVİL TOPLUM VE HALKLA İLİŞKİLER BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YÜRÜTMEKTEYİM. EVLİ VE 2 ÇOCUK ANNESİYİM. ORTA DERECEDE ALMANCA BİLGİM VARDIR.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Mali ve İdari İşler

  SADETTİN ÜNGÖRMÜŞ

  1974 yılı Yozgat doğumluyum. İlk, orta ve Lise öğrenimimi Yozgat'ta tamamladım. Üniversite öğrenimi Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinde tamamladım. 2002 yılında kendi Mali Müşavirlik büromu açarak iş hayatına atıldım. Evli ve 2 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Ar-Ge

  ŞUAYIP YILMAZ

  1979 yılında Yozgat Merkez Baltasarılar köyünde doğdum. İlkokulu Baltasarılar ilkokulunda okudum. Orta ve Lise tahsilimi Yozgat İmam Hatip Lisesinde bitirdim. Lisans eğitimimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi kamu yönetimini bitirdim. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında başkanlık görevi yaptım. yerel ve genel gazetelerde temsilcilik ve muhabirlik yaptım. Sendikacılık görevim devam etmektedir. Evli ve 3 çocuk babasıyım.

 • ×

  İl Başkan Yrd/Sekreterlik

  ZAHİDE YAZAN

  1992 yılında Yozgat'ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi Yozgat Merkez'de tamamladım. Üniversite öğrenimimi Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Elektronik Haberleşme bölümü ve Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunuyum. 2010 yılında üyeliğimi gerçekleştirdim. 2018 yılında aktif siyasete İl Sekreterliği görevi ile başladım ve halen görevime devam ediyorum.

 • ×

  İl Başkan Yrd/İnsan Hakları

  HASAN TOK

  26.02.1992 yılında Yozgat'ta doğdum. İlk ve orta öğrenimimi Yozgat'ta tamamladıktan sonra lise öğrenimimi Yozgat Anadolu Lisesinde tamamladım. Ardından Lefke Avrupa Üniversitesi Hukuk Fakültesini burslu olarak kazandım ve burada Lisans eğitimimi tamamladım. Lisans eğitimimden sonra takrar Yozgat'a döndüm ve Yozgat Barosunda Avukatlık stajımı tamamladım. Bu sırada Yozgat İl Gençlik Kollarında seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcılğı görevini yürüttüm. Halen Yozgat'ta fiili olarak serbest avukatlık yapıyorum.